یوگا

کلبه سلامتی

مراقبه روز اول ماه

انتخاب و حفظ یک رژیم غذائی متعادل

غذاهای طبیعی و سرشار از انرژی حیاتی را میل کنید. ترکیبات مواد غذائی را که تناول می کنید، بررسی کنید و هرگز پرخوری نکنید. حتی به عنوان یک تمرین، قبل از سیر شدن کامل، میز نهار را ترک کنید و به خود تلقین کنید که غذا بیش از اندازه خورده اید.

کمک کردن به دیگران

زمانیکه به دیگران کمک می کنید شادمانی شما افزون می شود، اما هرقدر از میزان کمک و مساعدت به دیگران بکاهید مقدار شادمانی شما کمتر می شود و رو به خشکی می گذارد. برای حفظ یک گیاه باید آن را روزانه آبیاری کرد. شادمانی نیز مانند گیاه است، برای حفظ آن باید با افکار و اعمال نیکو آن را آبیاری نمود.

بکوشید با خودتان صادق باشید. در رابطه با آنچه مردم درباره شما می گویند، کمتر حساسیت نشان دهید. سعی کنید تعبیر و تفسیر سایرین را در مورد خودتان جدی نگیرید. به عبارت بهتر، به جای وابستگی به عقاید و افکار دیگران، شخصیت واقعی خود را بشناسید و آن را رشد و تعالی بخشید.

کوشش کنید به دیگران آزادی دهید تا بتوانند عقاید خود را ابراز کنند.

از سوی دیگر تلاش کنید به سایرین متکی نباشید و در عوض، همیشه از خودتان انتظار داشته باشید که در انجام کارها پیش قدم باشید.

در مورد انتظارات و مطالباتی که از مردم دارید همواره جانب احتیاط را رعایت کنید تا مبادا بی دلیل، انتظارات نابجا ذهنتان را اشغال نماید.

رضایت درونی

اگر در حساب بانکی تان صدها میلیون تومان پول داشته باشید، ولی انسان با ظرفیت و پرمحتوائی نباشید، هیچگاه در زندگی احساس خرسندی و رضایت نخواهید کرد.


   + ریحانه سادات رسولی ; ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱٢/۱
comment نظرات ()