یوگا

کلبه سلامتی

مختصری در خصوص زندگینامه سوامی ویشنودواناندا ـ‌ قسمت پنجم

چهارمین اشرام شیواناندا در وودبورن نیویورک قرار دارد که به راحتی میتوان با اتومبیل از نیویورک به آنجا رفت. منظره آن به خاطر وجود مزارع سرسبز و انبوه و پوشش گیاهی و جانوری طبیعی و دست نخورده منظره ای بی نظیر است. این پناهگاه آرامش بخش به مساحت ٧٧ هکتار در کوه های کت اسکیل مکانی ست واقعاً ساکت برای فرار از روند سریع و فشارهای عصبی زندگی مدرن. سوامی جی با این امید که روزی یک جامعه بشری در این اشرام شکل بگیرد، عده ای گردهم آیند، با هم زندگی کنند و خانواده هایشان را در محیطی مطابق با اصول یوگا رشد و پرورش دهند، این اشرام را "جامعه مزارع شیواناندا یوگا" نام نهاد.

در فوریه ١٩٧٨، سوامی جی اشرام دهاوانتهاری ودانتا شیواناندا یوگا را در نیردام در نزدیکی تیرووانانتها پورام ، جنوب هندوستان افتتاح کرد. این اشرام در میان ده هکتار از زیبائی های منطقه حاره در دامنه های ساکت کوه های ساهیدری جای گرفته است.

زیبائی طبیعی دریاچه و محیط آرامش بخش این منطقه ذهن بشر را به حوزه های والاتر سوق می دهد و این اشرام را به مکانی ایده آل برای تمرین یوگا و مراقبه تبدیل می کند. این اشرام نمایانگر اولین قدم به سوی تحقق رویای سوامی جی است.

وی آرزو داشت آموزش های کهن یوگا را در سرزمین مادری یوگا یعنی هندوستان بار دگر زنده کند.


   + ریحانه سادات رسولی ; ۱:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱٢/٢٧
comment نظرات ()