یوگا

کلبه سلامتی

مختصری در خصوص زندگینامه سوامی ویشنودواناندا ـ قسمت هفتم

سوامی ویشنودواناندا نویسنده کتاب پرفروش" کتاب مصور و کامل یوگا‌ " می باشد که به عنوان یک مرجع در زمینه هاتایوگا و راجایوگا در سرتاسر جهان شناخته شده است. کتاب های دیگر عبارتند از : مراقبه و مانتراها، شرحی بر پرادیپیکای هاتایوگا و کارما و بیماری.

سوامی جی همچنین الهام بخش نوشته شدن کتابهای: " کتاب راهنمای شیواناندا درباره یوگا " که با عنوان کتاب یوگا به همه شناخته می شود ـ و " یوگا، جسم و ذهن " می باشد.

سوامی ویشنودواناندا روزی در حین مراقبه کردن در اشرام ناسائو یک تصویر ذهنی دید. او مردم را دید که وحشت زده از گلوله ای عظیم از آتش فرار می کنند. اگرچه او فوراً به مفهوم این تصویر مخوف پی نبرد، اما از تجربه های پیشین خود می دانست که هر آنچه او به شکل یک وحی تجلی ببیند سرانجام حقیقت می یابد. به همین دلیل انجمن T.W.O (نظم حقیقی جهانTrue World Order ) را پایه گذاری کرد که هدف این انجمن ایجاد صلح و درک جهانی است.

او این نیاز را حس می کرد که باید شهروندان مسئول و رهبران آیندهِ جهان را بر اساس مقررات یوگا تربیت کند. برادری حقیقی و صلح و آرامش تنها زمانی برقرار می شود که رهبرانی قدرتمند و متکی به خود بر جهان حکومت کنند، رهبرانی که نسبت به مسئله آرامش دانشی ذاتی داشته باشند اگر در وجود تک تک اعضای جامعه صلح و آرامش درونی وجود نداشته باشد، صلح بیرونی هم تحقق نمی یابد و به همین دلیل سوامی جی در سال ١٩۶٩ دوره آموزش و مربیان شیواناندا یوگا را آغاز کرد و امید می رود که هر فرد آموزش دیده دانش خود را به دیگران هم منتقل کند.

وظیفهِ دیگر، اجرای ماموریت های صلح از جانب سوامی جی در مناطق بحران زده جهان از جمله ایرلند، خاورمیانه و ... بود. این کار همچنان توسط این سازمان انجام می شود.

همه ساله کنفرانس ها و سمپوزیوم هائی در اشرام های شیواناندا در سرتاسر جهان برگزار می شود تا توجه مردم به ضرورت بر وجود صلح جلب شود و همچنین روش های عملی و فلسفی لازم برای دستیابی به این صلح و آرامش آموزش داده شود.

سوامی ویشنودواناندا در ٩ نوامبر سال ١٩٩٣ به ماهاسامادی رسید. جسم او در رودخانه گنگ در "شیواناندا کوتیر" در نزدیکی اوتارکاشی جای دادند. این مسئله را جالاسامادی نامند ـ جسد انسان را به جای دفن کردن به رودخانه می سپارند‌ ـ این عمل برای سوامی ها انجام می شود.

   + ریحانه سادات رسولی ; ۱٠:٠٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱٢/٢٩
comment نظرات ()