یوگا

کلبه سلامتی

یک رژیم شایسته و مناسب یا گیاهخواری

قسمت دوم :

خوردن غذاهای دست اول طبیعت که کاملاً حاصلخیز و پرثمر هستند و اصلاح شده و تغییر نژاد داده شده نشده اند ضد آفت و ضد سم ندارند، کمک می کنند که تغذیه بسیار سالم داشته باشیم.

تصفیه و کارهای جانبی روی غذا نباید صورت گیرد.

چرخه غذا عبارت است از : خورشید اولین چیزی است که انرژی میدهد. انرژی اولیه از خورشید است که به غذاها نیرو میدهد و در حقیقت همیشه غذاهای دست اول به حیوانات می رسد که بعد این حیوانات توسط حیوانات گوشتخوار خورده می شوند و زنجیر ادامه می یابد و ما آخرِ همه هستیم. اولین غذاها از خورشید تغذیه می شوند که بیشترین خاصیت را دارد. گوشت حیوانات دست دوم مواد خوراکی هستند و بسیار نامرغوب. تمام غذاهای طبیعی مثل میوه ها، حبوبات، سبزیجات، خشکبار خیلی پربار و غنی هستند و از نظر پروتئین مقدار ضروری بدن را تامین می کنند.

همه غذاهای دست دوم بسیار سخت است و ارزش پائینی دارد.

بیشتر مردم نگرانند که اگر گوشت نخورند پروتئین کافی به بدنشان می رسد یا نه و از فاکتورهای دیگر غافل هستند. در صورتیکه این، هوس آنهاست. فکر می کنند مقدار پروتئین از هر چیزی مهمتر است. در حقیقت لبنیات و بنشن، گیاهان و خشکبار و دانه ها همان پروتئین را می رساند. خیلی از اطلاعاتی که درباره پروتئین به شما میدهند منسوخ و کهنه است. اطلاعات جدید را به علت اقتصاد دنیا به شما نمی دهند.

یک پند سلامتی : غذا برای زندگی نه زندگی برای غذا

هدف این است که بتوانیم زندگی کنیم و بتوانیم انرژی بگیریم. برای همین بهترین تغذیه برای یوگی غذای ساده و طبیعی است. به طور کلی رژیم یک یوگی خیلی دقیق انتخاب شده و روی هر غذا حساب می شود که چه اثری روی مغز و بدن او دارد. دستگاه گوارش او گوشت، ماهی، پیاز، سیر، قهوه، تخم مرغ، چای و الکل و مواد مخدر را نمی پذیرد. هر تغییری در رژیم شما باید آرام باشد. جایگیزین کنید با سبزیجات، دانه ها، خشکبار تا اینکه گوشت کاملاً حذف شود.

رژیم یوگائی به شما کمک می کند به استاندارد بالائی از سلامت برسید. هوش، ضریب هوشی، سلامت مغز و روان آرام.

 

   + ریحانه سادات رسولی ; ٧:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۸/۱۸
comment نظرات ()