یوگا

کلبه سلامتی

مراقبه روز هشتم ماه

انجام روزانه مراقبه

با انجام مراقبه امواج آرامش را از درون خود استخراج کنید و آن را به بیرون از وجود خود هدایت نمائید و بعد به همه موجودات بتابانید.

استقبال از آنچه سرنوشت برای شما رقم زده است

اگر شما تمام رویدادهای زندگی را با روی باز بپذیرید و در خود این باور را بپرورانید که از درون آزادید، بی تردید شادمانی و نشاط را تجربه خواهید کرد.

ماهاریش ماهش یوگی قدیس بزرگ و عارف خردمند چنین می گوید: هر آنچه سرنوشت برای شما رقم می زند را به راحتی بپذیرید.

سعی کنید برای جذبِ مردم، از زیبائی ظاهری و ترفندهای زنانه خود استفاده نکنید. اگرچه استفاده از جاذبه های زنانه ممکن است به دلیل این که احساس کنید قدرتی بالاتر از مردم عادی دارید که می تواند مشکلات تان را کاهش دهد، شما را راضی کند ولی سعی کنید کیفیت های درونی خود را توسعه دهید و مردمان را شیفته صفات زیبای درونی خود سازید نه اینکه حس شهوت و هوسرانی آنها را تحریک نمائید.

همیشه در راه راستی و درستی گام بردارید و صادقانه زندگی کنید. در ضمن، تا جائیکه امکان دارد از اتلاف انرژی خود، پرهیز کنید.

همواره تلاش کنید که از پر حرفی و حرف زدن بی جا به طور جدی خودداری کنید، زیرا از طریق حرف زدن، توده های متراکم انرژی خود را از دست میدهید.

از سوی دیگر در تندبادهای زندگی از کوره در نروید و متزلزل نشوید، برعکس محکم و استوار روی آراء و عقاید بنیادی خود صادقانه بایستید و پافشاری کنید، زیرا همواره پیروزی واقعی در جائی است که حقیقت حاکم باشد.

از شکست نهراسید

به جای آنکه شکست را بدبختی و تیره روزیِ صرف و حالتی ناامید کننده بخوانید آن را دریچه ای به سوی پیروزی بدانید.

   + ریحانه سادات رسولی ; ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱۱/۸
comment نظرات ()