یوگا

کلبه سلامتی

آشپزی با روغن های مختلف 2

٢. روغن زیتون

روغن زیتون که همه جا به حافظ سلامتی معروف است، پرفروش ترین روغن در  تمام نقاط جهان شناخته شده است.آنچه باعث محبوبیت این روغن شده است، طعم و بوی خاص و ترکیبات مفید آن برای سلامتی است.

فواید روغن زیتون:

حاوی میزان زیادی روغن  غیراشباع مونو است. حاوی مواد شیمیائی گیاهی ست که باعث کاهش کلسترول و خطر ابتلا به سرطان می شود. حاوی میزان زیادی آنتی اکسیدان است. دوام و مدت نگاهداری آن نسبت به روغن های دیگر بیشتر است و حتی می توان آن را فریز کرد. گرچه فواید روغن زیتون بسیار بیشتر از مضرات آن است، اما این محصول هم ضررهایی دارد.

مضرات روغن زیتون:

با گرم شدن، کمی از طعم و بوی این روغن از دست می رود. گرم شدن در دمای بالا می تواند باعث بی ثباتی و ناپایداری روغن شود که باعث ایجاد بیماری های قلبی در مصرف کنندگان شود.

طریقه استفاده از روغن زیتون:

گرچه میتوان از این روغن برای آشپزی استفاده کرد، اما اگر به صورت نپخته استفاده شود، سالم تر است مثلا با سالاد یا در سس های مختلف. اگر می خواهیم از این روغن برای غذا پختن استفاده کنیم، بهتر است از حرارت کم تا متوسط استفاده کنیم. روغن زیتون طعم و بوئی قوی دارد که باعث می شود بتوانیم آن را در سس های مختلف چه گرم و چه سرد ترکیب کنیم. همچنین هنگام استفاده آن در غذا پختن، می تواند طعم خوبی کنار غذاهای مدیترانه ای باشد.

   + ریحانه سادات رسولی ; ٧:٢۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱۱/۱۸
comment نظرات ()