روشهای مختلف یوگا _ مانترا یوگا

مانترا یوگا mantr yoga :

یوگای ذکر و اوراد و دعا.

روشی برای رسیدن به احدیت و آرامش مطلق و تمرکز کامل ذهنی و کنترل خواسته ها از طریق ذکر گفتن و خواندن اوراد و دعاهاست.

عرفای هندی کلمه " اُم "،دراویش ایرانی کلمه " هو " نشانه کمال و مطلق بودن خداوندی است.

با تکرار کلمه، به یک نوع حالت تمرکز فکری و ذهنی دچار می شود. در خاطر نگهداشتن عبادت خداوندی ست. بنابراین از پستی ها و رذالت ها، خودخواهی ها و خیانت ها اجتناب می نماید.

به فضایل و نیکی ها روی می آورد. از درگاه خداوندی برای خویشتن توفیق عمل صحیح و نیک درخواست می کند.

این عمل موجب تمرکز عمیق ذهنی و آرامش مطلق روحی و رسیدن شخص به احدیت می شود.

در مواقعی از شب و روز که می توانید به ذکر خداوندی و یادآوری صفات مطلق الهی بپردازید تا دل از زنگار انحرافات و شک ها بزدائید و آئینه درون را آماده انعکاس انوار الهی سازید.

مانترا به معنی صوت رهابخش درنظر گرفته شده است. به عبارت دیگر صوتی که بتواند انرژی ذهن را از بند قالبهای محدود آگاهی رها سازد " مانترا " نامیده می شود.

مانتراها ارتعاشاتی ظریف هستند که می توانند انرژی ذهنی یوگی را از محدودیت قالبهای فکری رها ساخته و در مراحل والاتر، ارتعاشات وجودی یوگی را با ارتعاشات عالی هستی همسو و هماهنگ سازد.

سنت مانترا یوگا یکی از کهن  ترین طرق رهائی در عرفان هند به حساب می آید. این روش کهن نه تنها در هندوستان بلکه در سنت های معنوی بسیاری از ملل جایگاهی ویژه دارد.

 

/ 4 نظر / 91 بازدید
قالب هواداران یوگا

سلام دوست من از وبلاگي که در مورد یوگا زديد ممنونم چون عاشق اين ورزش هستم. بنده قالب یوگا رو آماده کردم و براي وبلاگ نويسان طرفدار اين ورزش زیبا قرار داده ام ،لطفا براي حمايت از خود ، اين قالب اختصاصي را استفاده کنيد. قالب را دانلود کنيد و از اين ورزش زيبا وطرفداران آن حمايت کنيد کدقالب را کپي و در قسمت تنظيمات-ويرايش قالب جايگزين کنيد از همکاري شما ممنونم موفق باشيد

hamid

سلام بزرگترین پایگاه افزایش بازدید و بهبود رنک شروع بکار کرد اگه به دنبال افزایش بازدید واقعی بهبود رنک الکسا و گوگل سایت خودتونین حتما به این سایت سر بزنین http://hitsha.ir در این سایت میتونین از امکانات مخصوصی که گذاشته شده استفاده کنین : 1 - سیستم تبادل بنر 2 - سیستم تبادل بازدید کننده 3 - سیستم لینک باکس حرفه ای و بزودی سیستم تبادل پاپ آپ تمام این سیستم ها تاثیر صددرصد مثبت روی رنک و جایگاه وبلاگ و وبسایت شما داره منتظر شما در هیتس ها هستیم .

شبکه اجتماعی دانشگاه ازاد اسلامی

شبکه اجتماعی دانشگاه ازاد اسلامی محلی شگرف و زیبا و علمی و تفریحی برای اساتید و دانشجویان دانشگاه ازاد و لیکن سایر دانشگاه ها است. منتظر حضورتان هستیم . شبکه ای با امکانات بالا http://iauclub.ir

انجمن پاسخگویی به سوالات وبلاگ نویسان

سلام امیدوارم حالت خوب باشه. دوست عزیز مدتیه که یه انجمن راه افتاده موسوم به انجمن وبمستر ها. این انجمن و کاربراش آماده ان که به سوالای وبلاگنویس ها و وبمستر های ایرونی جواب بدن و با هم کمک کنن که وب فارسی رو گسترش بدن. در واقع یه محل صمیمی و دوستانه برای پیشرفت! حتما سر بزن و عضو شو! منتظرت هستم: http://icomp.ir/forum به امید دیدار فعلا