روشهای مختلف یوگا

کارما، قانون عمل و عکس العمل است.

کارما یوگا به شما یاد میدهد که آنچه را که با آن کار میکنید بشناسید. چرا که منتظر نتیجه کار نیستید و تمام حواستان به چیزی ست که با آن کار میکنید. کار کردن بدون چشمداشت و تمام عمل را تقدیم می کنیم به خداوند.

ناتیش تیکتیم که یک سوامی است کلمه صلح را اینگونه تفسیر میکند : صلح در اثر دو اساس بوجود می آید.یکی ایمان و دیگری ثبات و استواری. شخصی که تمام اعمالش را وقف خداوند می کند و همیشه ذهنیتش به خداوند مشغول است، این فرد میتواند از طریق ایمان به صلح برسد.

فردی که مرتب می گوید : من اینکار را کردم.من آنکار را کردم.این فرد حقیقاً در بند و اسیر است و رهائیش از این بند بسیار مشکل است مگر با کارمای یوگا کردن های بسیار.

کارماها به 5 گروه تقسیم می شوند :

1. نیتیا کارماnitya karma : یک سری کارهائی هستند به صورت وظیفه در زندگی روزمره که انجام اینها هیچگونه لیاقت و شایستگی و پاداش برای شما نخواهد داشت ولی اگر انجام ندهید خیلی برای شما باعث شایستگی و لیاقت می شود.مثل دروغ مصلحت آمیز، تقلب رساندن در امتحان، کمک به گدا، رشوه دادن.انجام ندادن موارد فوق باعث اشراق و بالا رفتن آگاهی فرد میشود.

2. نایمیتا کارما naimitti karma : بعضی کارماها هستند که از بعضی اتفاقات خاص بوجود می آیند. مثلا فرزندی به دنیا آمده حالا ذهنیتی از مغز می گذرد که کاش پسر بود.کاش دختر بود. نعمتی به شما داده شده،بجای شکرگذاری،مزه مزه اش می کنید.

3. کامیا کارما kamya karma : این نوع کارماها، اختیاری هستند یعنی شما خودتان می توانید این کارماها را بگیرید. اینکار را انجام میدهید چون میخواهید اتفاق خاصی انجام شود. مثل دعای باران.دعای صلح جهانی.اینها کارما می سازند چون من میخواهم خوب باشم و به همه خوبی کنم. من با یک کار خوب از بقیه جدا می شوم. ولی ما میخواهیم به جایی برسیم که آنجا همه خوب هستند پس هیچکس با بقیه فرقی ندارد. همان حسی که تو فکر میکنی با دعای تو باران آمده جلوی اشراق و آگاهی تو را میگیرد.

وقتی حس میکنی کار خوب میکنی در واقع پائین تر از انسانی هستی که یک کار انسانی کرده چرا که آدم،کار خوب جزء ذاتش است و آنرا حس نمیکند.

4. نیشیدا کارما nishiddha karma : کارهائی که انجام آن ممنوع است. مثل نوشیدن الکل.دزدی.مواد مخدر.تجاوز.زنای فکری و جسمی و گناهانی از این قبیل

5. پاریاشیتا کارما prayaschitta karma : دعاها و کارهائی که انجام میدهیم برای اینکه گناهای ما بخشیده شود. بخشیده شدن گناهان مانع آگاهی میشود. ما فقط میتوانیم آگاهی بخواهیم.بخشیده شدن گناهان و رفتن به بهشت اصل ماجرا نیست باید رسیدن به خدا هدف باشد.

خدایا ! خطاهای مرا نشانم بده.

 

/ 5 نظر / 3 بازدید
fars-download

مرجع کتب تاریخی و مذهبی با ما همراه باشید تا تمام کتب را در اختیار داشته باشید

رامش

سلام ممنون اطلاعات خوبی گرفتم موفق باشی

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345428001.25

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1154233105

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 445739762