یـوگـا - قسمت بیست و یکم

برنامه ریزی زمانی :

قسمت سوم

فرض کنید که نمی توانید زمان بندی کار خود را تغییر دهید و برنامه های کاری به اندازه ای در نظرتان توانکاه هستند که اغلب احساس می کنید موجب نگرانی و عصبانیت شما می شوند، می توانید این برنامه را با خشونت کمتری طی کنید :

بدین ترتیب که کلاً راجع به آن فکر نکنید،مگر اینکه در حال برنامه ریزی باشید.

باقی اوقات تنها بر اساس برنامه ریزی خود پیش ببرید، یعنی بر کاری که پیش رو دارید تمرکز کنید،بی آنکه فکر و خیال را نیز بدان بیفزائید و مثلاً بگوئید، این همه کار دارم، تازه همین هفته هم کلی گرفتاری دیگه بهش اضافه میشود.

به بیان دیگر مشکل خود را به فیلمی هفتاد میلیمتری تبدیل نکنید، طوریکه خود را دائم در حال انجام دادن کارهای آینده ببینید، گوئی قرار است تمام این کارها فوراً انجام شوند.

در عوض به کاری بپردازید که همین حالا باید انجام شود.

چون در حال حاضر جز این، کار دیگری از شما برنمی آید.

شاید این کار به نظر آسان باشد، اما بسیار مشکل و ظریف و در عین حال بسیار رهائی بخش است.

 

/ 2 نظر / 18 بازدید
احسان

سلام دوست عزیز وبلاگ خیلی جالبی دارید. من مطالبتون رو خواندم عالی بود. ممنون میشم به وبلاگ منم سربزنی و تبادل لینک کنیم.

ملت بلاگ

با ياري حق تعالي و سپاس از تيم قدرتمند ملت بلاگ و به شکرانه سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و جهاد مديريتي توانستيم با افتخار سرويسي در خور شأن ملت ايران در جهت هر چه شکوفا شدن فرهنگ غني و بي بديل فارسي زبانان در سراسر دنيا بنا نهيم و به خود مي باليم که ميزبان ملت ايران در امر وبلاگ نويسي هستيم.