آسـانـا

آسانا :

هنگامی در آساناها شما استاد هستید که هرگونه کوششی به آرامش آمده باشد.

آسانا، حالات مختلف یوگا.

مبحث حالات یوگا عضو سوم آدابِ هشتگانه یوگاست.

پتنجلی دربارهِ این حالات می گوید که آنان باید استوار و مطبوع باشند.

این حالات مختلفِ جسمانی جزء هاتایوگا است یعنی یکی از شعبِ یوگا که مربوط به ورزشهای جسمانی مخصوصی است که بوسیلهِ آن، سالک بر اعضای بدنِ خود تسلطِ کامل می یابد و از آنان برحسبِ میل و ارادهِ خود استفاده میکند.

علتِ اینکه در رسالهِ پتنجلی به این حالات چندان توجهی نشده، این است که این حالات را فقط حضورآ از مرشدی میتوان آموخت و اصولا نحوهِ قرار گرفتن آنان مستلزم دستور حضوری مرشدِ ورزیده ای است.

در غیر اینصورت نه فقط این حالات سودی نخواهد داشت  بلکه احتمال میرود که عوارض سوئی نیز از قبیل تپشِ قلب و مشکلات روانی و عصبی عارض گرداند، از این رو ارشاد مرشد ضروری ست.

/ 2 نظر / 33 بازدید
www.hostexhibition.com نمايشگاه هاست

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap دات کام با تشکر[گل] [گل]

سيستم وبلاگدهي جديد لاين بلاگ

يه سيستم فوق العاده حرفه اي براي وبلاگ نويسان کاملا رايگان ايندکس بسيار بسيار سريع در گوگل و ياهو ثبت رايگان وبلاگ شما در هزاران دايرکتوري سايت هاي ايراني و خارجي همين حالا وبلاگتون رو در لاين بلاگ بسازيد www.lineblog.ir