آشپزی با روغن های مختلف 3

٣. روغن سویا

همانطور که از نامش پیداست، این روغن روغنی گیاهیست که از سویا به دست میآید. به خاطر فوایدی که برای سلامتی دارد، این روغن هم اخیراً جزو روغنهای محبوب محسوب میشود.

فواید روغن سویا :

حاوی میزان زیادی اسید چرب امگا ٣ است. منبع خوبی برای ویتامین E محسوب میشود. حاوی میزان زیادی اسید چرب غیراشباع پلی است.

مضرات روغن سویا :

در دمای بالا قدرت پایداری ندارد. تحقیقات و آزمایشات نشان میدهد که وقتی این روغن را در دمای بالا گرما دهیم، سم ایجاد میشود.

طریقه استفاده روغن سویا :

از این روغن در مایونز و مارگارین استفاده میشود، به همین خاطر ممکن است بدون اینکه اطلاع داشته باشید از این روغن به کرات استفاده کرده باشید. این روغن برای سرخ کردن گوشت و سبزیجات انتخاب بسیار مناسبی است. استفاده آن همراه با سالاد خوب نیست. غذاهای مناسب برای این روغن، غذاهای آسیائی، هندی و سایر غذاهای ادویه دار است.

/ 1 نظر / 2 بازدید
محمد Mohammad

سلاااااااااااااام خوبــــــــــــــــــــــــی؟؟ نمي دانم چه مي خواهم خدايا به دنبال چه مي گردم شب و روز چه مي جويد نگاه خسته ي من چرا افسرده است اين قلب پرسوز زجمع آشنايان مي گريزم به کنجي مي خزم آرام و خاموش آپیدم و آپیدم کاشکی زودتر می آپیدم[خنده] بیا و با حضورت در این ماه زمستانی 2شنبه 19 بهمن ماه گرما بخش کلبه من باش بیا و با نظرات خوبت و اون قلم شیوا و قشنگت بنویس برام که محتاج آنم شاداب باش که شادابی حق توست[قلب][گل]