ذهنیت یک مبتدی در برابر وظایف او

کسیکه تازه میخواهد یوگا یا سلوک را شروع کند، از کتاب سادانای شیواناندا و با تمرینات روحی شروع می کند.

شخصی که با صمیمیت تصمیم می گیرد تمرینات روحی و سیستماتیک شروع کند از روی قوانین عمل شده، خودش را با مشکلات بخصوص و تمریناتی که در اول می تواند برایش ناامید کننده باشد می بیند.

این مسائل ممکن است سالک را بترساند و این مشکلات برای اکثریت شاگردان اتفاق می افتد.

پس بهتر است قبل از شروع با این مشکلات و موانع آشنا شویم و برای پیروز شدن بر آنها بتوانیم روشی خوب و مناسب پیدا کنیم.

خیلی از مبتدی ها وقتی که تمرینات روحی را شروع می کنند یک ذهنیت قبلی در مورد تمرینات روحی درک و فهم و استادشان دارند که خودشان دوست دارند ولی اغلب زندگی روحانی خیلی با چیزی که هرکس از قبل تصور می کرده فرق می کند.

خیلی چیزها با تصاویر ذهنی که شما ساخته اید مغایرت دارد. در حقیقت،واقعیت کاملا  با چیزی که شما از قبل دوست داشته اید و گرامی داشته اید مغایر است.

همیشه در مکتب های عرفانی این مورد پیش می آید. مغایر بودن ذهنیت قبلی با واقعیت سلوک. در حقیقت خیلی مشکل است که مبتدی جدید الایمان بتواند خودش را با این شوک که در شروع مکتب به او می شود آشتی دهد. آنها به سرعت خودشان را جمع و جور کرده و عقب نشینی می کنند و به همان دنیای خودشان برمی گردند که این اشتباه بزرگی ست که یک گوهر بی همتائی که می توانسته داشته باشند خیلی ساده لوحانه دور می اندازند و یک موقعیت خوبی را برای همیشه از دست خواهند داد.

/ 3 نظر / 15 بازدید
شقایق جان

ریحانه جون متشکرم که یادم انداختی بازم تنهاتر از همونی هستم که هستم فکرشو میکردم که یه روزی این طور بشمو بدونم و بفهمم که در کجا هستم تا حالا این حسو نداشتم که پشت ادمی که خالی باشه خودش می فهمه باید کجا بره و چه کاریو انجام بده...اصل مطلب من همینه که من یک انسان هستم و نه هیچ کس دیگری که هستم مادامی که زندگیم سپری شد و دیگه به انتها رسید هرگز تکرار نمی شود و این اخر حرفها ی امروز من ست.. .

سمیه جاوید

سلام و خدا قوت به شما . من در مشهد آب وبرق (از طرفی صیاد شیرازی) زندگی می کنم.میخواستم راهنماییم کنید .یک کلاس یوگای نزدیک با مربی خوب اگه سراغ دارید به من معرفی کنید.من فقط از ساعت 4 بعد از ظهر میتونم کلاس برم .

سمیه جاوید

ممنونم بابت كمكتون