ضمیرناخودآگاه و تاثرات ذهنی

رنج برای اغلب ما یک حقیقت زندگی است به رغم تمام کوشش هائی که در تسلای خود می کنیم گویا که ما را از این رنج گریزی نیست.

آموزگاران بزرگ چون با ناتوانی ما در نگهداشت شادی مان روبه رو شدند عملی ترین راه را در پیش گرفتند.

مثلا بودا پیروان اش را بر آن داشت که از دل بستن به هر آنچه بیرونی است، از پیشوایان گرفته تا پندارینه ها، بپرهیزند.

بودا راه درمان را نشان داده است، راهی که "به روشن شدگی" می انجامد.

این راه، طریقت بیان مجدد یک‌ آموزه کهن است که او آن را با تجربه اش تائید کرده است. این آموزه را یوگا می خوانند.

یوگا می گوید : ما از آن رو  رنج می بریم که در نادانی زندگی می کنیم و از سرشت حقیقی مان بی خبریم. سرشت حقیقی ما ورای تنگناهای هستی و یکنواخت ما است و در حالت وجد از رنج آزاد و دور است.

این سرشت را در عمق دل و آن سوی کورسوی اندیشه به شکل یک بسیط بی مرگ و "همه جاست " تجربه می کنیم و آن دانستگی مطلق است و به هرچه در آفرینش هست جان می بخشد و سرچشمه و مقصد تمام حیات است، یوگا آن را "خود" می نامد.

 

/ 1 نظر / 15 بازدید
سيد غلامرضا اطيابي

سلام دوست عزيز بهترين و ارزانترين راه براي تبديل وبلاگ شما به وب سايت با 10گيگ فضا و 100گيگ پهناي باند پرسرعت و يك دامنه آي آر بدوت تبليغات تنها با 20000 تومان. مزاياي وب سايت نسبت به وبلاگ: 1-امنيت بالاي اطلاعات و پست هاي ارسالي(در وبلاگ امكان از بين رفتن مطالب از طرف مديريت وبلاگ وجود دارد) 2-فضاي آپلود عكس فايل فيلم و... تا 10گيگ(در وبلاگ اين امكان وجود ندارد) 3-يك دامنه Ir براي بهتر شناخته شدن وب سايت شما بدون هيچگونه پسوند 4-امكانات بالاي سيستم مديريت محتوا به صورت كاملا فارسي نسبت به وبلاگ 5-امكان ايجاد انجمن 6-امكان نصب هر نوع اسكريپت 7-نصب قالب بر روي هاست شخصي(در وبلاگ در صورت از بين رفتن پايگاه ارائه دهنده قالب قالب شما نيز از بين مي رود) 8-نصب انواع افزونه هاي مالتي مديا 9-كنترل اعضا به صورت كاملا حرفه اي 10-آموزش رايگان و داشتن فضاي كاملا فارسي در صورت تمايل با ايميل gh.atyabi@yahoo.com تماس بگيريد و يا در سايت www.melimob.ir نظر بگذاريد.